EA Access ve Origin Access nedir?

Bilgisayar oyunu dünyası her geçen gün daha da gelişiyor. Günümüzde pek çok oyun online olarak oynanıyor. Oyunları online olarak oynayabilmek için de lisanslı olarak satın almak gerekiyor. Ülkemizde maalesef korsan oyun kullanımı oldukça fazla. Bunun en büyük sebebi de oyunların pahalı olması.

Günümüzde Netflix’in öncülük yaptığı akım ile artık tek bir film ya da ürünü satın almak yerine pek çok ürüne ulaşabileceğiniz dijital abonelik akımı moda. Dijital abonelik sistemi sayesinde kullanıcılar eskisi gibi film, müzik albümü ya da oyuna ait hard copy yani cd, dvd, bluray tarzında bir kutu ürün almak zorunda kalmıyor.

ea access nedir? ea origin nedir? xbox ve ps4 üyelik sistemi
EA Acess ve EA Origin nedir?
EA Acess ve EA Origin nedir?


Electronic Arts yani kısaltımış adıyla EA de bu akımdan faydalanmış ve artık playstation, xbox ve pc gibi platformlarda oyunserverlere dijital abonelik sistemini sunuyor.
Electronic Arts ilk olarak Xbox platformunda çıkardığı yıllık üyelik sistemiyle pek çok oyunu, satın alınan üyelik süresi boyunca oynama, yeni çıkardığı pek çok oyunda indirim, süreli deneme ve erken satın alma gibi avantajlar sunuyor. Bu üyelik sistemine de EA access adını vermiş. Türkçe EA’ya erişim anlamına geliyor. Bölgesel olarak fiyat farklılığı gösteren sistemin aylık üyelik ücreti 12 TL, eğer yıllık satın alım gerçekleşirse avantaj sağlanıyor ve bu hizmet yıllık olarak 65 TL’ye sunuluyor.
Onlarca oyuna erişim izni düşünüldüğünde bu abonelik sistemi özellikle spor oyunlarını seven kullanıcılar için oldukça mantıklı gözüküyor. Son çıkan oyunlar sisteme hemen dahil edilmese de belli bir zaman sonra sunulabiliyor. Örnek vermek gerekirse Eylül-Ekim aylarında çıkan oyunlar hemen kullanıma açılmıyor. Şu an en son çıkan Fifa20EA Access’de bulunmuyor. Fifa19 Nisan ayında Fifa20 çıkmadan üyelere sunulmaya başlandı. Şu an sistemde bulunan oyunlardan örnek vermek gerekirse; FIFA 2020, Madden NFL 20, Sea of Solitude, Anthem, Battlefield V, NHL 19, Nba Live 19, Sims4, Need for Speed Payback, Starwars Battlefront II, Titanfall 2 ve daha pek çok oyun bulunuyor.


EA access üyeliği ile ilgili geçmişte xbox’a dayalı detaylı video hazırlamıştım.

Xbox platformunda EA Access adıyla sunulan bu üyelik, benzer şekilde PC platformu için de sunulmuş durumda. Buradaki üyelik adın EA Origin access diye geçiyor. Playstation 4 severleri de mutlu edecek bir haber vermek gerekirse geçmişte olmayan ea aboneliği artık ps4 kullanıcıları için de sunulmakta.

Beğendiysen paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir